Fundacja Nowa Orkiestra Kameralna  
   
 

Wesprzyj nas

 

Dlaczego warto nas wspierać?
"Muzyka jest jedną z podstawowych potrzeb człowieka, bez niej nie ma mowy o zdrowym społeczeństwie".

 

Fundacja Nowa Orkiestra Kameralna została powołana przez Monikę i Pawła Kos-Nowickich oraz Richarda Berkeleya w 2001 roku, po tym jak poznali się w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie Richard Berkeley prowadził warsztaty ze śpiewu barokowego. Był to dobry moment na utworzenie nowej orkiestry: nie takiej, która czeka na dotacje od państwa i sponsorów zanim w ogóle zacznie grać, lecz takiej, która przyciągałaby wsparcie finansowe poprzez jakość swojej pracy i oświecone podejście do muzyki i jej roli w społeczeństwie.

 

Pogląd, iż społeczeństwo nie może być zdrowe bez muzyki, znalazł niedawno solidne wsparcie w dowodach medycznych. Badania w londyńskim Royal Kensington and Chelsea Hospital dowiodły, iż muzyka może przynieść ogromne korzyści zarówno chorym jak i zdrowym, młodym oraz starszym ludziom.

 

Wierząc, że muzyka spełnia ważną rolę w społeczeństwie, która jak dotąd nie była rozumiana w Polsce, stworzyliśmy podstawy dla Nowej Orkiestry Kameralnej, chóru amatorskiego oraz unikalnych i kompletnych projektów edukacyjnych; ich celem jest próba zmiany kierunku, w jakim zmierza rozwój polskiego społeczeństwa.

 

Kim są nasi słuchacze?
To z jednej strony politycy, ambasadorzy, przedsiębiorcy, dziennikarze, słowem, ludzie wpływowi. Z drugiej strony studenci, uczniowie, dzieci z domów dziecka, chorzy, a więc także ludzie potrzebujący.

 

Gdzie gramy?
W najważniejszych salach koncertowych, ambasadach, hotelach, kościołach, szkołach, a nawet na Polach Mokotowskich.

 

Zapraszamy Państwa do naszej społeczności: do wzbogacania siebie i społeczeństwa.

 

 

 
       
    Wspierają nas:Miasto Stołeczne WarszawaGrupa StrategiaBKB GroupPIKTO Advertising  
       
    Projekt i realizacja: PIKTOCopyrights FNOK 2007